^ Back to Top

2007

ZAWODY W „LANIU WODY”

 

             Jak co roku w dniu odpustu ku czci patrona parafii w Niepruszewie, św. Wawrzyńca, na boisku sportowym odbyły się Zawody w „LANIU WODY” o Puchar Przechodni ks. Proboszcza. Taka impreza w dniu święta parafii niepruszewskiej nie jest przypadkowa. Ks. proboszcz Roman Janecki jest bowiem kapelanem Straży Pożarnej. Na zawodach również wystąpił w mundurze strażackim.

 

             Wszystko zaczęło się o godz. 15.30. Startowało 5 drużyn w różnych kategoriach wiekowych z OSP Niepruszewo i OSP Otusz. Rywalizacja odbywała się na czas. Na początku w szranki stanęły drużyny najmłodszych (zawodnicy do 16 lat). Jak się okazało wola walki w tej grupie wiekowej zaowocowała najlepszymi wynikami podczas zawodów. Następnie do zawodów przystąpiła drużyna w kategorii 16 – 18 lat z OSP Niepruszewo (OSP Otusz nie wystawiło drużyny w tej kategorii wiekowej). Na koniec zaprezentowali się seniorzy.

 

             Cała rywalizacja toczyła się nie tylko o zwycięstwa w poszczególnych kategoriach wiekowych, ale o nagrodę główną – Puchar Przechodni Księdza Proboszcza. W tym roku już po raz trzeci zdobyła go jednostka OSP z Niepruszewa i zgodnie z niepisanym regulaminem zawodów nagroda ta zostanie już na zawsze ozdobą remizy strażackiej w Niepruszewie. (Było to bowiem trzecie z rzędu zwycięstwo druhów z Niepruszewa.)

 

             Dekoracja nagrodzonych odbyła się przy udziale członków władz samorządowych z Buku oraz przedstawicieli Rady Sołeckiej wsi Niepruszewo.

 

             Na zakończenie zawodów Ksiądz Proboszcz podziękował licznie zgromadzonej publiczności za przybycie i doping, a trzeba przyznać, że zmagania drużyn strażackich przyciągnęły na boisko sportowe liczne grono mieszkańców Niepruszewa i okolic.

 

             Zdjęcia ze zmagań drużyn pożarniczych znajdziesz TUTAJ >>>