^ Back to Top

2007

GMINNE DOŻYNKI W DAKOWACH SUCHYCH

GMINNE DOŻYNKI W DAKOWACH SUCHYCH

 

            W tym roku gminne dożynki odbyły się 2 września w Dakowach Suchych. W pięknie przystrojonej miejscowości, gdzie czuło się klimat tradycyjnych uroczystości związanych z zakończeniem żniw, zgromadzili się przedstawiciele Urzędu Miasta i Gminy, Rady Miasta i Gminy, kapłani z gminy oraz liczni zaproszeni goście i licznie przybyli mieszkańcy z całego regionu. Mieszkańcy Niepruszewa stanowili tutaj jedną z najliczniejszych grup.

 

            O godz. 15.00, przed budynkiem szkoły podstawowej, rozpoczęła się uroczysta msza św., podczas której dokonano poświęcenia, przyniesionych przez przedstawicieli wszystkich wsi z gminy, wieńcy żniwnych. Po zakończonej Eucharystii wszyscy uczestnicy zostali obdzieleni kawałkiem chleba dożynkowego.

 

            Po zakończonej mszy, w barwnym korowodzie, wszyscy uczestnicy udali się na plac przy świetlicy wiejskiej, gdzie zaplanowano dalsze uroczystości. Na początku przemówienie wygłosił Burmistrz Miasta i Gminy p. Stanisław Filipiak, a później rozpoczęły się występy artystyczne. Wśród występujących był zespół Złote Kłosy oraz Dakowianki.

 

            Po występach wszyscy uczestnicy dożynek zostali zaproszeni do świetlicy wiejskiej na kawę i ciasto, które piekły panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

 

            Na zakończenie dożynek odbyła się zabawa taneczna.

 

 

 

Zdjęcia z tegorocznych dożynek gminnych TUTAJ >>>